אמאל'ה ג'וק וד"ר עכבר
 
 
 
 
 
4
31 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
1-800-222-422
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדברת טרמיטים

 
 

טרמיטים הם הגורם מס' 1 לנזקים בריהוט ובמוצרי עץ בבית!

 
יש מזיקים רבים הנפוצים יותר מהם ומפורסמים לשמצה בזכות הופעותיהם החוזרות ומטרידות בחיינו. הטרמיטים אולי נמצאים בצלם של החרקים המוכרים יותר, כגון המקקים והנמלים, אך כשהם מופיעים בעולמנו פגיעתם קשה וחזקה יותר, והמלחמה בהם מורכבת ובעייתית במיוחד.
 
זקוקים למדביר מקצועי לטיפול בבעיה? התקשרו אלינו במהרה: 1-800-222-422
 

הדברת טרמיטים – כל מה שרציתם לדעת:

 
הטרמיטים הם חרקים חברתיים החיים במושבות גדולות. הסוגים הנפוצים בארצנו הוא הטרמיט הארצישראלי והטרמיט הסיני. למזיקים אלו דמיון חיצוני רב לנמלים, אך הם שונים מהן בחומרת הנזק שהם גורמים, במשטר התזונה שלהם ובעיקר בדרכים לטפל בהם, כלומר – צריך לבצע הדברת טרמיטים.

טרמיט מגיע לגודל של מילימטרים ספורים, וצבעו בהיר בין לבן לחום- צהבהב חיוור. הוא אינו פועל לבדו, כי אם חי במושבות קהילתיות, שבכל אחת גרים ביחד מיליוני פרטים. עם זאת, תמונתו לא תעזור רבות לזיהויו בעת הימצאו בביתכם, מכיוון שקשה מאוד להבחין בקיומו. המושבות, למעט מינים המתגוררים בטבע במקומות כמו המדבר האוסטרלי, נבנות במקומות מסתור. למשל, בתוככי קירות, ולכן קשה לגלות הימצאות של טרמיטים במבנה לפני שהתגלתה פגיעתם על פני השטח באופן ברור ומופגן.

חרקים אלו ניזונים מעץ ומוצריו. במידה והם אינם מתגוררים בטבע, הם מוצאים מקורות מזון בתוככי מבני האדם בדמות, למשל, קורות עץ תומכות, ארונות, בתים מעץ, משטחי דק, משקופי דלתות וכו'. הנגיסות מתחילות לרוב מבפנים, ממקום המסתור החשוך, ולכן קשה לעלות על המפגע בטרם יוחמר הנזק.
 
הדברת טרמיטים
 

כיצד תדעו לזהות אם עליכם להזמין הדברת טרמיטים?

 
אם נתקלתם בחורים ובתעלות בפריטי העץ השונים בבית, זה צריך להדליק לכם נורה אדומה. במקרה שבו מתגלה אבקה חשודה במרקם גרגירי באזורי המשקופים, תריסי העץ וכו', כדאי לנקוש על המשקוף בכמה מקומות כדי לנסות להבחין האם הוא חלול באזורים מסוימים, או נשבר בקלות לאחר שהתרוקן מבפנים. סימנים כאלו יכולים להעיד כי אתם סובלים ממכת טרמיטים.

כמו כן, בעת מחול הכלולות של חרקים אלו, הם מצמיחים כנפיים ויוצאים בהמוניהם ממקום המסתור כדי למצוא בני זוג ולהקים מושבות חדשות. או אז הם מופיעים בהמוניהם באופן גלוי. לעתים הימצאותם של מזיקים אלו מתגלה בעת ביצוע ביקורת מבנים, בגלל שהם גורמים להחלשה של קורות תומכות וחלקים חשובים אחרים במבנה.
 

ביצוע הדברת טרמיטים במבנה פגוע

 
חברת אמאל'ה ג'וק וד"ר עכבר מתמחה בטיפול ובחיסול של מזיקים בעייתיים אלו, המחייבים ביצוע מדויק בעבודה מקיפה ודקדקנית. איתור המושבות אינו קל, ולכן יש לרכז את פעילות הריסוס מתחת לפני השטח. כדי להגיע אל פנים הקירות, התקרה והרצפה יש לבצע קידוחים ברשת נקודות מקיפה, ודרכן להשחיל ציוד ריסוס מיוחד לפיזור הרעל באופן יסודי בכל החלל, כדי לא לפספס אף מושבה ואף טרמיט. מערכת זאת נקראת מערכת טפטוף.
 
חושבים שיש לכם בעיית טרמיטים?
קראו למדביר מקצועי לאבחון ולטיפול מהיר ויסודי: 1-800-222-422.