אמאל'ה ג'וק וד"ר עכבר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוגי מזיקים

 
 
אמאל'ה ג'וק וד"ר עכבר מדבירה את כל סוגי המזיקים. בעמוד זה תוכלו למצוא פירוט על חלק מהמזיקים הנפוצים ביותר שעבורם החברה מציעה שירותי הדברה:

נמלים נמלים הן מטרד קשה ומציק. הן מצליחות להגיע לכל מקום – לארון המטבח הסגור, לקומה השלישית, למרפסת או לתוך העוגה שאפיתם אך לפני שעה והנחתם על השולחן. הן מוצאות פתחים, חורים וסדקים חדשים בכל אימת שתצליחו לסתום את קודמיהם, וכל תכשירי הריסוס הביתיים רק יתנו הפוגה קצרה בהתקפותיהן החוזרות.

פרעושים בין שלל סוגי החרקים והמזיקים, הפרעושים הם, ללא ספק, מן המטרידים שבהם. בשל גודלם הזעיר, מהירות תנועתם, יכולת הניתור שלהם הידועה לשמצה ומהירות התרבותם, קשה מאוד ואולי אף בלתי אפשרי לטפל בהם ביעילות, ללא הדברה. הם ניזונים מדם ומלבד המטרד שבעקיצתם, הם עלולים לשאת מחלות ואף לעורר תגובות אלרגיות בבעלי חיים ובבני אדם. הנפוצים במחזותיתנו הם פרעושי אדם, פרעוי דבר ופרעושי חתולים.

קרציות קרציות הן יצור קטן ומטריד, והן נפוצות מאוד בקרב בעלי חיים, כמו יונים, וחיות מחמד בפרט. פרוותם של חיות המחמד הוא מקום מסתור נפלא לקרציות. כשהכלב או החתול עולה על המיטות או על הספות, הקרציות עוברות לשם וכך הן גם מגיעות לבני אדם. לאחר ביצור הדברה של קרציות, כדי למנוע מהן לשוב לחיות מחמד ולחייכם ניתן להשתמש בקולר.

תהלוכן אורן זהו זן של עש אשר עושה את ביתו בעצי אורן לסוגיהם ונפוץ מאוד בישראל, עם סיום הקיץ. עם בוא האביב, תהלוכני אורן יורדים מן העץ ועושים את דרכם אל האדמה, ושבים למצב גולם. בתקופה זו רואים אותם צועדים בתהלוכות ארוכות, שיכולות להתפרס על פני מטרים רבים, ומכאן שם החרק. לעתים שובל רירי מעיד על התהלוכה שחלפה במקום. שובלים אלה יכולים להעיד על נוכחותו של התהלוכן בקרבת מקום ועל צורך בזהירות ובהזמנת הדברה.

גופם של תהלוכני אורן מכוסה בשערות דקיקות ופרוותיות. שערות אלו משוחות בחומר אלרגני, אשר מעורר תגובה חריפה בכל מי שנוגע בו. נגיעה בתהלוכן, או דריכה עליו יכולה להביא לדלקת חריפה בעור, לצריבה בעיניים ולשאר תופעות לא נעימות.
 
סוגי מזיקים
 
תולעים תולעים הן למעשה שלב בהתפתחות של מזיקים וחרקים שונים. תולעים יכולות להופיע בתוך מצרכי מזון או ברהיטים, וההדברה שלהם אינה פשוטה מכיוון שלרוב הן יוצרות מחילות בתוך רהיטים ונמצאים בכל מקום בארונות בסביבת מצרכי המזון. בשל היכולת שלהן להיכנס למקומות חבויים, ולכן שיטת ההדברה כאן היא איננה ריסוס אלא איוד.

עש עש הינו מזיק ביתי מוכר, והוא פוגע בבגדים ובמוצרי צמר ופוך, וזן מסוים שלו אף פוגע בגידולים חקלאיים. תוך שנה אחת הוא יכול להעמיד 4 דורות, ולגרום לנזק רבים למוצרי בד שבמחסני ובארונות של חברות אופנה וטקסטיל וכמובן גם בארונות של לקוחות פרטיים. סוג אחר של עש הוא עש המזון, המסוגל לחדור מבעד לאריזות סגורות, ייצור זה ניזון ממצרכי מזון יבשים – דגנים, פירות יבשים, תבלינים ועוד. עש מסוג זה מצטיין בעמידות גבוהה במיוחד.

צרעות צרעות נמנות עם חרקים מעופפים מסוכנים ביותר לבריאות האדם. באנשים רגישים במיוחד, עקיצה של צרעה עלולה לגרום אף למוות. בישראל נפוצות מאוד צרעה מזרחים (מכונה גם דבור), צרעה גרמנית (נפוצה מאוד במחוזותינו) וצרעת הפלך. הן נפוצות בקיץ, וניזונות מחלבון מהחי, דבש, צוף, טל ופחממות וסוכרים .קן של צרעות לרוב יתפתח בתוך הקרקע, אם כי ניתן למצוא אותו גם במקומות נוספים. חברת אמאל'ה ג'וק מבצעת הדברת צרעות בצורה יעילה ומקצועית, תוך שימוש בחומרים ירוקים, ידידותיים לסביבה ולאדם.

תיקן גרמני
התיקן הגרמני הוא אחד ממיני המזיקים התברואתיים הבעייתיים ביותר, במיוחד בתעשיית המזון, מאחר והוא עלול לפעול בכל שלב בדרך – במפעלי הייצור, במשאיות ובמקורות ההפצה, במחסנים, במסעדות ובמטבחים של מוסדות, משרדים ואף במטבחים של לקוחות פרטיים. הוא נפוץ מאוד במקומות מוזנחים, שאינם מתוחזקים כראוי, והוא פעיל לאורך כל עונות השנה, ויוצר מושבות המונות אלפי תיקנים תוך מספר חודשים.ניתן לטפל באמצעות ג'ל הדברה, מלכודות פרומונים, חוצה בורית בצורת אבקה ופירתירואיד.
 
להזמנת הדברה ולקבלת פרטים נוספים – צרו קשר עוד היום או התקשרו: